Według raportu Narodowego Banku Polskiego najwyższe ceny mkw. na rynkach pierwotnym i wtórnym notowano w Warszawie oraz w 6 największych miastach wojewódzkich. Dotyczyły one zwłaszcza transakcji mieszkaniami małymi (o powierzchni do 40 m2). Powodem takiego stanu rzeczy są wciąż rosnące ceny mieszkań w większości regionów naszego kraju, co przekłada się na ich metraż, a w konsekwencji powoduje, że pieniędzy na wykończenie i aranżację wnętrza nieraz brakuje. Co zrobić, by ten ostatni etap przed wprowadzeniem się do nowego mieszkania nie był mocno odczuwalny i jak zagospodarować swoje cztery kąty w rozsądnej cenie?
Ergonomia
Czasy się zmieniają, aranżacja wnętrz również. W naszych czterech ścianach przede wszystkim musimy czuć się dobrze, a dobrze dobrana kolorystyka i wygoda potrafi rozładować napięcia i poprawić nastrój. Szukamy nowych rozwiązań, ale też wracamy do tych, które kiedyś poznaliśmy, a skoro były one praktyczne, to często wzorujemy się na sprawdzonych projektach. Mówi się, że dany mebel potrzebuje odpowiedniej przestrzeni i dlatego tak ważne jest nie tylko dobranie elementów kolorystycznie, co ich perfekcyjne rozmieszczenie zwłaszcza, gdy miejsca nie ma zbyt wiele. Firmy coraz częściej zwracają uwagę nie tylko na wygląd mebli, ale również na materiały z jakich są wykończone, tak aby były one bardzo wygodne, przyjazne użytkownikom.
– Wysoki poziom wykonawstwa, estetyki i ergonomii – tylko takie połączenie pozwoli w pełni zadowolić najbardziej wymagającego klienta. Meble muszą być przede wszystkim funkcjonalne, nie mogą przeszkadzać. Idealnie wkomponowane w przestrzeń i otoczenie pozwolą na chwilę relaksu i komfortu, a tego nam często brakuje – przyznaje Elżbieta Frankiewicz, właścicielka firmy meblowej, Tetris.
Estetyka
Czy niewielki metraż nie spowoduje nagromadzenia się mebli? Nie musi. Wszystko zależy od aranżacji i od designerskich sztuczek. Zawsze tą przestrzeń możesz nieco optycznie powiększyć. Bardzo często przeglądając różnego rodzaju propozycje, wystroje wnętrz sklepów, magazyny z dekoracjami, zamawiasz za dużo elementów. Przeglądając zdjęcia różnych pięknych miejsc mamy głowę pełną nowych inspiracji. Jeśli jednak już przychodzi moment na zakup mebli do mieszkania, które jest małe, a dodatkowo ma nieidealny rozkład, nasze aranżacyjne aktywności gasną i oddalają się tak jak i efekt końcowy wyposażenia mieszkania. Co zrobić, by nie gromadzić? Nie kupuj wszystkiego, co Ci się spodoba. Przemyśl swój wybór, popatrz na swoją przestrzeń, na kąty, rogi, zabudowania, skosy. Zaplanuj rozsądny wybór.
– Sprawdzone rozwiązania konstrukcyjne i jednocześnie duża elastyczność w doborze poszczególnych elementów dają duży komfort klientowi – dodaje Elżbieta Frankiewicz, właścicielka firmy meblowej, Tetris.
Wykonawstwo
Małe mieszkania wymagają od nas zdecydowanie więcej pracy. Dlaczego? Z prostej przyczyny. Czy przeprowadzamy się do dużego czy do małego mieszkania stan naszego posiadania się nie zmienia. W dalszym ciągu mamy tyle samo rzeczy, które chcemy przewieźć i to w małym mieszkaniu musimy na nie znaleźć miejsce. A do tego jeszcze musimy mieć miejsce na piękny zestaw wypoczynkowy czy sofę, przydałaby się też przestrzeń na fotel czy krzesło. Dlatego tak ważne jest miejsce, w którym wybieramy i aranżujemy nasze cztery kąty. Warto dokładnie sprawdzić dostawcę, materiały z których powstają produkty, które zamawiamy, bo tylko z taką gwarancją nasz wybór będzie najlepszy z możliwych.
Zobacz film promujący fabrykę:
https://lnkd.in/dzspV8A
Zaobserwuj nas na Facebooku i Instagramie: