Wróć do wszystkich artykułów

Pielęgnacja mebli

Poradnik pielęgnacyjny mebli tapicerowanych

Sofy, fotele, krzesła lub inne tapicerowane elementy pochodzące z naszej fabryki odpowiednio użytkowane i pielęgnowane stanowią oryginalny element każdego wnętrza.

 

Meble tapicerowane pochodzące z Polski cieszą się dużym zainteresowaniem klientów w całej Europie. Polscy dostawcy charakteryzują się wysoką jakością wyrobów oraz nietuzinkowym designem. Od wielu lat prezentujemy szereg rozwiązań dla lepszego wyglądu i użytkowania mebla. Dzięki nim, nasze wnętrza są różnorodne, a aranżacje niepowtarzalne, ale to nie wszystko, jeśli mówimy o meblach tapicerowanych.

 

Aby meble tapicerowane mogły przez lata służyć domownikom potrzebują systematycznej pielęgnacji,. Zastanawiasz się, jak czyścić tapicerkę przybrudzonych mebli? Poznaj proste sposoby.

 

Jeśli chcesz odświeżyć i wyeksponować krzesła czy tapicerowane taborety albo po prostu wyprać kanapę, przeczytaj nasz poradnik.

 

Czyszczenie i płukanie

Najskuteczniejszy w tym celu będzie proszek do prania, około ¼ szklanki proszku należy wsypać do miski. Następnie należy dodać ciepłą, ale nie gorącą wodę w ilości maksymalnie do pół litra. Z reguły zaleca się około 300 ml takiej wody. Należy zadbać o dokładne wymieszanie się proszku z wodą.
 
Piana, która powstaje przy mieszaniu środka jest skuteczniejsza niż sam płyn. Dlaczego? Przede wszystkim przy praniu tapicerki piana wnika w jej głąb. To powoduje, że tapicerka jest zdecydowanie efektywniej czyszczona, również wgłębnie, a nie tylko przy powierzchni.

 

Suszenie mebli tapicerowanych należy wykonać za pomocą odkurzacza oraz suszarki do włosów. Oczywiście, najlepiej, aby suszarka dmuchała chłodnym powietrzem. Najpierw odkurzacz wyciągnie resztę piany oraz wody z wnętrza mebla, a suszarka zakończy proces schnięcia. Oczywiście nie ma konieczności suszenia mebla do osiągnięcia idealnie suchej powierzchni, warto jednak to zrobić.
 
Czy wiesz, że
Mebli tapicerowanych nie należy stawiać w niewielkiej odległości od czynnych źródeł ciepła takich jak grzejniki, kuchenki, piece. Meble należy chronić przed szkodliwym wpływem warunków atmosferycznych. Nie należy przekraczać 70% wilgotności powietrza.