Wróć do wszystkich artykułów

Pielęgnacja mebli

Poradnik pielęgnacyjny: Tkaniny bawełniane

Sofy, fotele, krzesła lub inne tapicerowane elementy pochodzące z naszej fabryki odpowiednio użytkowane i pielęgnowane stanowią oryginalny element każdego wnętrza. 

 

Meble tapicerowane pochodzące z Polski cieszą się dużym zainteresowaniem klientów w całej Europie. Polscy dostawcy charakteryzują się wysoką jakością wyrobów oraz nietuzinkowym designem. Od wielu lat prezentujemy szereg rozwiązań dla lepszego wyglądu i użytkowania mebla. Dzięki nim, nasze wnętrza są różnorodne, a aranżacje niepowtarzalne, ale to nie wszystko, jeśli mówimy o meblach tapicerowanych.

 

Aby meble tapicerowane mogły przez lata służyć domownikom potrzebują systematycznej pielęgnacji,. Zastanawiasz się, jak czyścić tapicerkę przybrudzonych mebli? 

 

Poznaj proste sposoby. 

 

Jeśli chcesz odświeżyć i wyeksponować krzesła czy tapicerowane taborety albo po prostu wyprać kanapę, przeczytaj nasz poradnik.

 

Jeśli kanapa jest bardzo zabrudzona, wtedy lepiej zgłosić się do profesjonalnej firmy czyszczącej. Ręczne czyszczenie całego mebla nie zawsze będzie bowiem dokładne. Poza tym istnieje ryzyko, że powstaną plamy czy odbarwienia na kanapie.

 

Czy wiesz, że …

Mikrowłókna nowej generacji gwarantują trwałość materiału i sprawiają, że jest łatwy w utrzymaniu w czystości. Coraz częściej materiały obiciowe mają powłokę teflonową, która zabezpiecza powierzchnię przed wchłanianiem wody i ułatwia czyszczenie zabrudzeń.